Gwiazda TVP info porównuje „lewactwo” do szczurów. Chce oczyszczać ze szczurów

Rafał Ziemkiewicz powołał się na eksperyment na szczurach – żywność bez limitu powoduje u niektórych antyspołeczną agresję. Według niego podobny schemat występuje w zachodnich społeczeństwach i objawia się jako lewactwo. Uznał też, że wyborcy Trzaskowskiego byliby skłonni zagłosować na szympansa.

Minister Ziobro przypomniał o planie „dekoncentracji” lub „repolonizacji” mediów w ramach riposty za okładkę jednego tabloidu: „Niektóre media uczestniczą w sposób jawny w brudnej kampanii wyborczej(…) po kampanii prezydenckiej wyciągniemy wnioski„.

Kandydat ekstremista”, „Wolna Polska pokona Polskę Kiszczaka” – to pierwsze z brzegu okładki prawicowych gazet, które w ostatnim czasie próbowały ośmieszać Rafała Trzaskowskiego. W takich tytułach rząd nic złego nie widzi.

Jednak porównywanie ludzi do szczurów i wzywanie do oczyszczenia z nich społeczeństwa to już środek stylistyczny przekraczający pewną barierę. Takiej argumentacji użył w wywiadzie „pseudoelity w szoku” znany dobrze z TVP info i „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz. Uznał, że polska opozycja i manifestanci w USA to dwie wersje szczurów niszczących społeczeństwo.

Nowotwór lewactwa, choroba z USA dociera do Polski

Zabójstwo George’a Floyda wywołało w USA falę manifestacji. Gazeta R. Ziemkiewicza nazwała wydarzenia zza oceanu nowotworem lewactwa, który dociera do Polski. Prawicowy publicysta postanowił tą teorię rozwinąć. Uznał, że światowe lewactwo jest analogią antyspołecznych szczurów z eksperymentu naukowego. Zdrowa część społeczeństwa powinna się z nich „oczyścić”. Przytoczona pseudonaukowa teoria mogłaby się wydawać „taka głupia, że aż fajna”, gdyby nie fakt, że została opracowana przez gwiazdę prorządowych mediów.

Ameryka jeszcze ma szanse się oczyścić z tych szczurów-terrorystów(…) ten cały ruch, który jest dokładnie amerykańską wersją KOD-u„. Ziemkiewicz uznał również, że polska opozycja jest trzecim pokoleniem Polskiej Partii Robotniczej. Jako podsumowanie jego wywodów można przytoczyć teorię, że wyborcy Trzaskowskiego „to są ludzie, którzy prawdopodobnie zagłosowaliby na konia albo szympansa.”

Joanna Lichocka z pis również chce oczyszczać społeczeństwo

Prawicowa prasa ma w swoich szeregach wiele gwiazd tworzących teorie o nowym, lepszym społeczeństwie prezesa Kaczyńskiego. Równie słynna jak Ziemkiewicz jest publicystka Gazety Polskiej, która zasłynęła wypowiedzią o zamykaniu dziennikarskiego lewactwa do więzień:

„Ja też najchętniej bym wszystko pozamykała, powsadzała do więzień, zrobiła porządek i wprowadziła najlepiej jednowładztwo Jarosława Kaczyńskiego(…) podniesie się straszny wrzask, również we Francji i w Niemczech, że ograniczamy wolność prasy(…) Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, to on zdecyduje.”

Autorka tego wywodu (oraz słynnego gestu Lichockiej) próbowała tłumaczyć, że to tylko żart, jednak nie wszyscy potraktowali te zdania jak niewinną groteskę. Była to jedna z wielu wypowiedzi środowiska pis zwiastująca „reformę” mediów w dogodnym momencie. Jeśli Duda wygra, to rząd uzyska 3 lata politycznej ciszy bez wyborów. To idealny czas na kolejne „reformy”, które przybliżą Polskę do ideału silnego, konserwatywnego i oczyszczonego z lewactwa państwa.

Na uwagę zasługuje również inna wypowiedź R. Ziemkiewicza sprzed kliku miesięcy. Dotyczyła sprzeciwu UE wobec „reformy sądownictwa” oraz tematu tabu, jakim jest polexit:

Z każdym takim draństwem(…) coraz więcej Polaków dostrzega, że dochodzi ten etap, że trzeba się tej Unii postawić i być może się pożegnać.” Niewykluczone, że prezes Kaczyński również uważa polexit za mniejsze zło niż powrót postkomunistycznych standardów III RP.

Autor: magister prawa z uprawnieniami na jeden z wolnych zawodów prawniczych
https://alternative-journalism.com/

źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=ylBvH4uBik8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s