Prezes Kaczyński, który zaplanował zamach stanu. W tle odpowiedzialność karna

UE coraz bardziej domaga się powiązania funduszy z rządami prawa. W tle wyłania się zagadnienie odpowiedzialności karnej. Prof. Wojciech Sadurski uważa, że prezes Kaczyński popełnił przestępstwo z art. 127 kodeksu karnego – zamach stanu. Sankcja? Od 10 lat do dożywocia. Prezes pis gra o wszystko.

O dwóch takich, co ukradli Polskę postkomunie

„Ukradli nam Polskę – ta fraza powraca w lamentach upadających elit III RP” – tym zdaniem rozpoczyna się publikacja Piotra Lisiewicza z Gazety Polskiej z okazji przyznania nagrody specjalnej prezesowi pis. W tym miejscu pojawia się pytanie – jak można zmienić ustrój państwa bez zdobycia większości konstytucyjnej (2/3 posłów w sejmie). Taka zmiana jest możliwa jednak wymaga popełnienia przestępstwa. Prof. Sadurski zarzuca prezesowi pis czyn zabroniony z ogromną sankcją.

Komisja wolności Parlamentu Europejskiego przyjęła dwa dni temu raport o Polsce, który podsumowuje dorobek rządu dobrej zmiany: „ciągłe pogarszanie się stanu demokracji, rządów prawa.” Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova zapowiada w tym samym czasie, że zrobi wszystko, aby powiązać unijne fundusze z wolnością sądów. Za co Polska może stracić miliardy euro?

Dorobek rządów pis, który poróżnił Polskę z UE

Przepis na bezprawną zmianę ustroju bez większości konstytucyjnej jest banalnie prosty – zniszczyć niezależny Trybunał Konstytucyjny, a następnie uchwalać kolejne niezgodne z konstytucją ustawy, które oddają pełnię władzy jednej partii. Taki schemat wystąpił w latach ’90 na Białorusi, kiedy prezydent Łukaszenka wymienił wszystkich sędziów tamtejszego sądu konstytucyjnego.

Nad Wisłą ten strategiczny cel został zrealizowany w grudniu 2016 r. w momencie bezprawnej nominacji mgr Julii Przyłębskiej na prezesa TK. Wtedy powstała możliwość zniszczenia kolejnych fundamentów ustroju demokratycznego poprzez „reformę sądownictwa”. Prezes Kaczyński ma satysfakcję, że zabrał Polskę postkomunie. Przynajmniej do kiedy pis nie straci władzy. W takim przypadku pojawi się niebezpieczeństwo skazania prezesa pis na dożywocie.

Trybunał Konstytucyjny, KRS, Sąd Najwyższy – to lista organów nad którymi pis przejął władzę, nie zważając na uliczne manifestacje. Wszystkie przejęcia były bezprawne. Polska Krajowa Rada Sądownictwa została zawieszona przez Europejską Sieć Rad Sądownictwa jako jedyny kraj UE, Jakiś czas później TSUE postanowił „zamrozić” powołaną przez pis Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Prof. Wojciech Sadurski przełamuje tabu, oskarża prezesa pis o przestępstwo

Czym jest sprawstwo kierownicze? To forma popełnienia przestępstwa charakterystyczna dla liderów zorganizowanych grup przestępczych. Prof. Wojciech Sadurski, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego, oskarżył prezesa Kaczyńskiego o popełnienie przestępstwa z art 127 kk (zamach stanu) w formie sprawstwa kierowniczego:

„Oskarżam Jarosława Kaczyńskiego o to, że(…) dopuścił się sprawstwa kierowniczego nakierunkowanego na zmianę ustroju konstytucyjnego RP przez obalenie zasad demokratycznego państwa prawnego oraz podziału i równoważenia się władz(…) a zatem sprawstwa kierowniczego dotyczącego zbrodni zamachu stanu, o której mowa w art. 127 kodeksu karnego”.

Czy wola narodu jest ponad prawem?

Prawicowe media powołują się na zasadę konstytucyjną, według której suwerenem jest naród. Suweren przyznał partii Kaczyńskiego legitymację do rządzenia. Z tego powodu każdy element „reformy sądownictwa” jest zgodny z prawem.

Jednak suweren nie dał zjednoczonej prawicy większości konstytucyjnej uprawniającej do zmiany ustroju. Gazeta Polska miała rację umieszczając tytuł „o dwóch takich, co ukradli Polskę postkomunie”. Zniszczenie ustroju III RP było przejawem bezprawia, podobnie jak kradzież.

Andrzej Duda udawał jakiś czas temu, że nie zna treści art. 194. konstytucji – prezesa TK wybiera zgromadzenie ogólne sędziów TK, prezydent jedynie akceptuje kandydata. Julia Przyłębska została nominowana na prezesa przez „zgromadzenie ogólne” liczące mniej niż połowę sędziów TK. Ta czynność była nieważna z mocy prawa.

Unijne srebrniki za suwerenność narodu

„700 mld czy 70 bilionów? Żadnych srebrników” – takim uzasadnieniem Patryk Jaki zapowiada brak chęci do ustępstw wobec UE. Spór rządu z Brukselą to jednak kwestia prawna, a nie ideologiczna. Prawo UE wyznacza pewien minimalny standard, jakim jest niezależność sądów od partii politycznych. Również tych partii, które mają w parlamencie większość. Wstąpienie do UE to nie tylko zgoda na przyjmowanie unijnych funduszy ale również zobowiązanie do przestrzegania unijnego prawa.

Kontrola nad prokuraturą sprawia, że liderzy dobrej zmiany nie poniosą odpowiedzialności karnej za jakiekolwiek przestępstwa. Jednak polski Skarb Państwa może zostać ukarany niejako w zastępstwie. Na marginesie – według prof. Sadurskiego przestępstwa zamachu stanu dopuścił się również Andrzej Duda.

Autor: magister prawa z uprawnieniami na jeden z wolnych zawodów prawniczych
https://alternative-journalism.com/

źródła:
https://archiwumosiatynskiego.pl/wpis-w-debacie/oskarzam-jaroslawa-aleksandra-kaczynskiego-urodzonego-18-czerwca-1949-r-w-warszawie/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s